Выступления депутатов Верховной Рады Украины по теме «Конституция Украины»

На этой странице собраны выступления депутатов Верховной Рады Украины по определенной теме. Общий список выступлений всех народных депутатов по всем темам находится здесь.

Совгиря Ольга Володимирівна

Ольга Совгиря
Слуга народу
3/09/2019 11:41

Щодо недоторканності народних депутатів України

Шановні колеги, Венеційська комісія і інші поважні міжнародні організації неодноразово закликали України діяти в межах принципу верховенства права. Давайте доведемо сьогодні своїм голосуванням, що правопорядок в Україні є вищим ніж ті застереження, які суперечать принципу верховенства права, які вишуковують різні політичні сили для того, щоб довести нам, в лапках, "неможливість внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності". Давайте доведемо всім – собі, виборцям, всім політичним силам те, що законом є воля 90 відсотків громадян України, які проголосували за зняття депутатської недоторканності на всеукраїнському референдумі ще у 2000 році. І давайте приведемо нарешті у відповідність до принципу верховенства права нашу Конституцію.

Ключевые слова: Конституция Украины.

Янченко Галина Ігорівна

Галина Янченко
Слуга народу
3/09/2019 11:36

Щодо недоторканності народних депутатів України

Дякую за цю можливість виступити і українському народу за те, що підтримали партію "Слуга народу", і дали цю можливість довести те, що багато політиків десятиліттями обіцяли, в тому числі політики, присутні тут в залі. Я щиро сподіваюся, що сьогоднішній день увійде в історію і українського парламентаризму, і України загалом. Власне, дуже багато робилося і громадянським суспільством. Я пам'ятаю, як в 2017 році збиралися величезні акції протесту, в яких в тому числі брала участь і я. Які закликали парламентарів все ж таки довести обіцянки до логічного завершення. І тому сьогодні я би хотіла звернутися і до колег з "Голосу", частина із яких теж приймали, теж організовували ці акції в 2017 році, і до колег з "ЄС", подякувати їм за те, що в 2017 році вони розпочали цей процес. Власне, у них було дуже багато часу, для того, щоб врахувати всі пропозиції і зауваження від Конституційного Суду. Сьогоднішній день, день, який, власне… цей день, коли ми маємо все ж таки виконати ці обіцянки і це не день для відмовок. Будь ласка, звертаюсь до всіх колег всіх фракцій, підтримати цей законопроект і виконати, нарешті, обіцянки дані українському народу.

Ключевые слова: Конституция Украины.

Стефанчук Микола Олексійович

Микола Стефанчук
Слуга народу
3/09/2019 11:30

Щодо недоторканності народних депутатів України

Добро дня, шановні колеги. Я хотів би звернутися насамперед до народу України. Дорогий народе України, ми щиро дякуємо за довіру і сьогодні хочемо продемонструвати, що наші слова не будуть розходитись з нашими діями. Я хочу звернутися до "Опозиційної платформи – За життя" і сказати, сьогодні ми почули від вас на трибуні, що ви готові скасувати недоторканність. Так давайте доведіть своїми діями, що ваші слова не розходяться з вашими діями. Я хочу звернутись до "Європейської солідарності" і подякувати за підтримку адже це є ваш законопроект. І я думаю, що ваша політична совість і ваша політична відповідальність буде спрямована на підтримку цього законопроекту, на підтримку того чого чекає весь український народ. Я хочу звернутись до "Батьківщини", яка декларувала єдиний вектор підтримки політики в інтересах народу. Це рішення є в інтересах народу. Тому, будь ласка, підтримайте це рішення. Я хочу звернутись до партії "Голос". Прекрасний виступ сьогодні ми почули Святослава Вакарчука. І це є нові обличчя в парламенті, які готові змінювати, які готові доводити, що чесній людини немає чого боятися. І я впевнений, що за результатами голосування ми побачимо, що кожен з них виконує обіцяне. І я хочу звернуться до позафракційних депутатів та фракції "За майбутнє". Кожен з вас на виборчих округах дивився своїм виборцям в очі і казав: "Я обіцяю скасувати депутатську недоторканність". Сьогодні у вас є унікальний шанс дотримати свого слова. Будь ласка, не продавайте свою совість, будьте чесними перед собою, будьте чесними перед українським народом, будьте чесними перед кожним українцем. Зробіть так, щоб вам не було соромно.

Ключевые слова: Конституция Украины.

Доній Олександр Сергійович

Олександр Доній
Суверенна європейська Україна
29/04/2014 11:12

Шановні пані та панове! Напередодні, коли почали обговорювати Конституцію, я зателефонував одному із відомих знавців Конституції Віктору Мусіяці і запитав, чи не готовий він перед нами виступити, обговорити зміни до Конституції? Він сказав, що ні, ні в якому випадку. Я кажу: як же так? Він сказав, що він готовий прийти лише з однією метою, щоб довести, що ніяких змін в Конституцію проводити не потрібно, іноді потрібно керуватися лікарським принципом – не зашкодь. У нас, коли не хочуть виконувати закони і Конституцію, намагаються внести зміни. Депутати не хочуть голосувати самостійно, а це, вибачте, стаття 84, кнопкодави. Вони вирішують внести зміни до Конституції. Депутати не хочуть позбавлятися сумісництва, 9 чоловік у нас зараз є і на державній посаді і в депутатах, а це стаття 78 і 79. Значить, що потрібно? 81-а. Значить потрібно змінити Конституцію, так? Натомість, що нам запропонували? Я стверджую, що промова Арсенія Яценюка спонукає до ліквідації державності і це без ніякого пом'якшення і ніяких м'яких слів. Ліквідувати в умовах агресії з боку Росії обласні державні адміністрації означає здати пів країни. Ви вже так здали Крим, скільки ви ще хочете здати? От в Криму була така ситуація, там не було обласної державної адміністрації, там був Кабмін, фактично виконком. Зараз ви пропонуєте в Донецькій області ліквідувати обласну державну адміністрацію. Вчора російські фашисти там бітами били за українські прапори, тепер там не буде обласної державної адміністрації, не буде обласної державної адміністрації в Харкові, не буде в Херсоні. Скільки областей ви хочете здати? Я звертаюсь зараз до міністрів, міністрів-майданівців. Ви що не наважуєтесь сказати своєму прем'єру, що це ахінея ліквідувати обласні державні адміністрації з ситуацією конфлікту з Росією, де ваша сміливість? Ви майданівці чи хто ви такі? Де ваші язики і куди ви їх сховали? Ліквідувати обласні державні адміністрації в умовах конфлікту – означає здати пів країни. Нам потрібно передавати повноваження на місця. Місця – це село, містечко, місто, саме туди нам потрібно передавати бюджети і повноваження територіальні утворення, якими є області, нам потрібно навпаки – єднати в усій Україні, це потрібно розуміти. І не дивно, що Партія регіонів і Компартія солідаризувалися з такою ганебною позицією Арсенія Яценюка. Якщо він не змінить свою позицію, повинен подавати у відставку.

Ключевые слова: Конституция Украины.

Порошенко Петро Олексійович

Петро Порошенко
Позафракційний
3/07/2013 10:35

Високодостойне товариство! Дорога українська громадо! Нещодавно ми з вами відсвяткували День Конституції і журналісти порахували кількість статей Конституції, яка не працює. І чи варто святкувати День Конституції, яка не працює і не діє в державі, яка претендує на високе звання правової держави. Сьогодні зранку ми бачимо конкретний приклад, коли діюча стаття Конституції, яка містить вичерпний перелік підстав для позбавлення депутата його повноважень, була брутально порушена українським судом, який не є український, і ретрансльована Головою Верховної Ради. Знайдіть мені, будь ласка, в переліку повноважень Верховної Ради право відкликати картки депутатів! Знайдіть мені, будь ласка, в переліку повноважень Голови Верховної Ради право відправляти додому трудові книжки депутатів! І чи розуміє на сьогоднішній день як більшість, так і опозиція, що це відкривається ящик Пандори! Коли кожного з 225 депутатів-мажоритарників завтра за добу рішенням суду буде позбавлено мандата і знищений парламентаризм! Про які євроінтеграційні устремління ви сьогодні говорите, коли ви закликаєте голосувати сьогодні низку європейських законів, а через оголошення Голови Верховної Ради створюєте додаткові дуже серйозні перешкоди щодо підписання у листопаді місяці у Вільнюсі Угоди про асоціацію. Хто вірить в щирість євроінтеграційних намірів тих, хто сьогодні заводить Україну в тупик? Скажіть мені, будь ласка, а з якого біса ви збираєтеся виконувати це незаконне рішення суду і не виконуєте попереднє рішення Вищого адміністративного суду, яке є остаточне, оскарження не підлягає і затверджує і Балогу, і Домбровського народними депутатами України? Законодавство України чітко передбачає, що робити в такому випадку. Голова Верховної Ради має направити до Верховного Суду два взаємовиключних рішення, Вищий адміністративний суд має направити цю справу до Верховного Суду, і тільки Верховний Суд має прийняти остаточне рішення, яке оскарженню не підлягає. Сьогодні ці скарги оскаржені до Європейського суду з прав людини. І ми знову себе ведемо не як європейська країна. Я впевнений, що на сьогоднішній день створюються надзвичайно серйозні підстави для того, щоби знову заблокувати роботу Верховної Ради. Більшість народних депутатів позафракційних, які представляють мажоритарні округи України, визначилися, що поки не буде дезавуйована заява Голови Верховної Ради і направлена справа до Верховного Суду, ми не будемо брати участь у цьому знущанні над Конституцією, українським законодавством і українським парламентом. Зупиніться! Або історія зупинить вас. Дякую.

Ключевые слова: Конституция Украины, Диктатура.

Геращенко Ірина Володимирівна

Ірина Геращенко
Партія "УДАР"
3/07/2013 10:28

Шановні колеги! Кожному з нас наш мандат давали мільйони виборців. Чи готовий кожний з вас сьогодні, щоб цей мандат забирав куплений Президентом і його адміністрацією суд. Я хочу звернутися до Спікера Верховної Ради пана Рибака від нашої фракції, від мільйонів українських виборців. Пане Рибак, ви зверталися до судів: апеляційного, касаційного, а треба було звернутися зразу до Президента України. Тому що цю ганьбу, яку сьогодні начебто приймали суди, писалися на Банковій. І тільки там приймалося рішення, щоб забрати мандати у двох наших колег. Я хочу сказати, пане Рибак, на жаль, що сьогодні ви порушуєте Конституцію України. Тому що стаття 81 основного Закону України, про який Президент і вся партія влади згадує рівно раз на рік – 28 червня дає виключно п'ять випадків, коли можна позбавити депутата права отримати його мандат. І ці випадки не підпадають ані під випадок з Домбровським, ані під випадок з Балогою. Тому це є пряме порушення Конституції, до якого, на жаль, сьогодні вдається наш шановний спікер. Ми хочемо чітко оголосити, чому це відбувається сьогодні. Та тому що в більшості немає 226 голосів. І це, шановні незалежні депутати, в першу чергу для вас сигнал. Голосуйте, як потрібно цій більшості, ви маєте проголосувати за векселі, ви маєте проголосувати за всі лобістські закони, ви маєте проголосувати так, як це потрібно Януковичу, Азарову, інакше завтра черговий суд якоїсь там районної інстанції забере у вас мандати, які вам видали мільйони українців. А ми всі будемо як вівці на закланні це терпіти. Наступними в цьому череді будете ви, шановні члени Партії регіонів. Тому що Президентові України прекрасно відомо, яке недовольство зріє у ваших рядах. І оцим рішенням наступним будуть бити і тримати за жабри всіх вас, дорогі колеги, тому що ви маєте бути покірними. І, знаєте, зараз Партія регіонів киває головою, що я говорю правду. Так ось ми разом з вами сьогодні – парламент маємо об'єднатися навколо того, щоб захистити Конституцію України, яка сьогодні порушується Президентом як її гарантом. Балога і Домбровський – наші колеги і вони мають бути в цьому залі, і виконувати свої повноваження. Якщо ми говоримо про те, що тут змінюється волевиявлення виборців, так давайте нехай суд полишить мандатів тих зрадників і тушок, які порушили волевиявлення виборців, коли вони взяли мільйони і змінили своє політичне вподобання і це вимагають виборці під Верховною Радою. Є такий Кутовий не в нашій фракції, наш Тарас Кутовий – чесна людина, а тушка, яка зрадила виборців в Обухові, ще от тут от сидять, очі ховають в першому ряду зараз. Ганьба вам! Ви маєте піти з парламенту, а Балога і Домбровський мають сидіти тут.

Ключевые слова: Конституция Украины, Диктатура, Виктор Янукович.

Тягнибок Олег Ярославович

Олег Тягнибок
ВО "Свобода"
16/04/2013 10:11

Шановні народні депутати! Шановні наші виборці! Брати і сестри українці! Ви знаєте, якось так дивно чути, що нас тут учать моралі і нам розказують про виконання закону і про виконання Регламенту саме ті, які дуже активно порушують цей закон, порушують Регламент і порушують Конституцію України. Нас тут звинувачують в тому, що ми там свистимо. Але наш свист, товариство, наші крики – це є лише реакція на грубе порушення українського законодавства і Конституції України. І повірте вже мені, що наш свист, то є ніщо, порівнюючи з тим, скільки свиснула Партія регіонів і комуністи в українського народу під час цього щурячого засідання 4 квітня, коли втекли звідси з Грушевського і перейшли на Банкову. Але найприкріше мені, людині, яка має вищу юридичну освіту, зрештою як і дуже багатьом викладачам, професорам, академікам, які навчали юридичного фаху, навіть багатьох тих, які тут сидять в залі, було почути реакцію на оце так зване «виїзне пленарне засідання» зі сторони Вищого адміністративного суду. Товариство, це є ганьба, що ми живемо в такій державі, коли суди повністю не користуються тими нормами, які зафіксовані в Конституції України і в Регламенті, а вони виключно діють, напевно, за дзвінком з Банкової, виконуючи політичні замовлення. З якою прикрістю мені говорили професори, які навчали багатьох з нас юридичного фаху, про те, як їм завтра вчити студентів. Я вчора на Погоджувальній раді говорив про те, а як себе мають відчувати сьогодні студенти-юристи, особливо першокурсники студенти-юристи, які приходять, вчаться і завтра вони будуть фахівцями, професіоналами в якій державі? В державі, де плюють на закон, в державі, де в Регламенті, в Конституції чорним по білому написано одне, а влада, яка має більшість для реалізації своїх примх, вона трактує цей закон по-іншому, а пізніше відповідні судові органи легітимізують оце трактування. Товариство, оце і є признаки узурпації влади, коли виконавча, законодавча і судова влада знаходяться в одних руках, в руках одного кримінального олігархічного клану. Оце і є признаки будівництва диктатури в українські державі, оце і є признаки, коли нищиться право, коли в нас руйнується один з найважніших державних інститутів – парламент. Але ж насправді, парламент – це і є дискусія, насправді, парламент – це і є дебати, насправді, парламент – це не те, що більшість має закон, вносить цей закон, і буде так, як вони сказали. Насправді, для того і існує опозиція, щоб давати зміни і доповнення до будь-якого законопроекту, щоб реалізувати те, про що говорять наші виборці, те, що просять наші виборці. І щоб ці законопроекти виходили не від однієї фракції і гарантовано так, як хоче цього більшість, бо вони перемогли на виборах, а законопроекти – це є певний продукт компромісу, законопроект – це є тоді, коли різні думки враховуються різних територій України, різних прошарків населення. І тому парламент, якщо в нас має існувати, він має існувати за європейськими принципами. Те, що відбулося 4 квітня – це велика ганьба. І нам розказували про те, що посли європейських держав дали реакцію на те, що нібито відбувається блокування трибуни. Ми – представники трьох опозиційний фракцій в той самий день мали зустріч також близько з двадцятьма послами Європейського Союзу. І вони нам говорили зовсім протилежне. Вони нам казали, що немає таких випадків в європейській практиці, як є в українському парламенті, коли зафіксовано, що треба проводити засідання саме тут, за тою адресою і коли обумовлені випадки, коли можна покинути цей зал, ігноруються ці конституційні норми відповідно парламентською більшістю, от нам про це говорили представники європейських країн. Крім того, ми, звичайно, вважаємо, що то є велика ганьба, що 4 квітня були ухвалені декілька надзвичайно негативних для української держави, соціального розвитку і економічного розвитку нашої крани законів, зокрема 2177 і суспільство про то повинно знати. Це є Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо визначення деяких доходів бюджету. Цей закон ухвалений нібито, псевдо ухвалений в цілому повністю руйнує місцеве само врядування. Він узаконює корупційну схему взяття бюджетних зобов'язань без планових призначень та відбирає у місцевих бюджетів ще одне джерело надходження – реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Нарешті, 2476, який був ухвалений – це проект Закону про внесення змін до статті 6 Закону про Державний бюджет на 2013 рік щодо державних гарантій. Який, фактично, узаконює скочування України в боргову яму, ідеться про величезні позики, які беруться, скажімо, на рахунок держави. І нарешті, закон 1154 про особливості діяльності санаційного банку, суть якого полягає в створенні санаційного банку, основною задачею якого буде купівля проблемних активів комерційних банків. Тобто держава тепер буде відповідати за ті кредити, які потрібно буде сплачувати людям, а не приватні комерційні банки, це є чисто лобістський закон. Шановне товариство, хочемо, щоб парламент працював, щоб нас – українців поважали і шанували, треба щоб він працював законно. І ми будемо, опозиція, добиватися цього. Слава Україні!

Ключевые слова: Конституция Украины, Оппозиция.

Томенко Микола Володимирович

Микола Томенко
ВО "Батьківщина"
21/03/2013 17:47

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів антиконституційного перегляду волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 року

Шановні колеги, ідея опозиції є проста і зрозуміла. Якщо ми сьогодні забудемо як відбувалися вибори в п'яти округах, де наші колеги, такі ж як і ми народні депутати, тільки не знаходяться в цій сесійній залі, то нам нема що робити і тут в парламенті і на наступних виборах. Члени комісії, які нагло і нахабно вночі переписували результати виборів і сьогодні ходять і говорять: «Та ми ж гроші взяли собі, нормально попрацювали. Показуємо приклад в сільській місцевості, як треба заробляти гроші». Якщо судді, які забирали вибір людей в Київській області, Черкаській області чи в Миколаївській області, сьогодні хизуються тим, що вони отримали підвищення за те, що сфальсифікували вибори, то хіба ми можемо це пропустити? Якщо в ситуації з Власенком, де кілька депутатів вирішили, що вони зроблять таку послугу Президенту і створили прецедент, що будь-якого депутата без рішення більшості Верховної Ради України за те, що він або щось неправильно сказав, або неправильно подумав, можуть позбавити мандатів, то хіба ми це можемо пропустити? Я вам нагадаю, що стаття 81 Конституції все життя в українському парламенті спонукала нас до наступної дії. Якщо ми маємо претензії до депутата, я перепрошую, якщо виникає ситуація: депутат помер – без рішення Верховної Ради ніколи ми не викидали депутата Верховної Ради, якого обрав український народ. Створений страшний прецедент, коли кожна людина… над кожним депутатом завис домокловий меч, за ним слідкують, його слухають і в якусь конкретну хвилину можуть забрати мандат, не запитавши в кого. Тому ми як опозиція принципово наполягаємо на тому, що кожна людина, яка була причетна до фальсифікації виборів громадян України повинна понести відповідальність. Це право опозиції створити слідчу комісію, і я переконаний, настане час, коли ті люди, які фальсифікували вибори людей, будуть відповідати перед законом.

Ключевые слова: Выборы, Конституция Украины, Репрессии, Фальсификации.

Яценюк Арсеній Петрович

Арсеній Яценюк
ВО "Батьківщина"
21/03/2013 17:39

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів антиконституційного перегляду волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 року

Шановні члени парламенту! В Україні відбулися парламентські вибори і в цих парламентських виборів є результат. Окрім того, що опозиція отримала більше половини України підтримки, Президент Янукович втратив контроль над Верховною Радою України. І це є результати цих виборів. Але окрім цього під час виборів і після виборів здійснювався перегляд виборів, як владою, так і правоохоронною системою, так і так званими судами, а точніше корумпованими суддями, які під диктовку Адміністрації Президента України позбавили мандатів у п’яти округах законно обраних депутатів, що стало предметом особливої уваги не тільки в Україні, але і за кордоном. Але влада пішла далі і ще вирішила позбавити через суд з незрозумілою назвою двох депутатів, які Богу дякувати, знаходяться тут в парламентській залі, тому що це позбавлення є неконституційне, - це пан Балога і це пан Домбровський. А третій саме захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко був позбавлений мандату судом виключно з політичних мотивів. Ми вважаємо, що в парламенті повинна бути створена слідча комісія, яка повинна дослідити діяльність кожного члена ТВК, кожного члена окружної виборчої комісії, кожного прокурора, кожного міліціонера, судді, кожної особи, яка крала голоси в українців. І ця комісія внесе до нової Генеральної прокуратури подання про притягнення до кримінальної відповідальності всіх злодіїв, які крали голоси.

Ключевые слова: Выборы, Виктор Янукович, Конституция Украины.

Чумак Віктор Васильович

Віктор Чумак
Партія "УДАР"
21/03/2013 11:47

Про призначення чергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови

Шановний Володимире Васильовичу! Шановні колеги! Шановні громадяни України! Шановні кияни! Я хочу сказати вам, що запам’ятав Київ за останні 5 років. Київ запам’ятав свого міського голову, який абсолютно не мав голову. Київ запам’ятався тим… Київ запам'ятав цю Київську раду тим, що вона постійно займалася виключно деребаном цієї землі київської. Шановні народні депутати! Я вас дуже прошу, вийдіть на вулиці, вийдіть з машин, вийдіть на лівий берег Києва, пройдіть по вулицям столиці, пройдіть по лівому березі, подивіться в якому занедбаному стані на сьогоднішній день дороги, подивіться в якому занедбаному стані сьогодні маленькі, невеличкі квартали в Києві, подивіться в якому занедбаному стані сьогодні знаходяться будинки, як протікають покрівлі, як не ремонтуються під'їзди. Я хочу вам сказати, що я як депутат мажоритарник я дуже часто зустрічаюся з людьми, я провів уже вісім особистих прийомів в себе на окрузі. Хочу сказати, що київські вибори становлять для киян неабиякий спільний інтерес. Київські вибори для киян становлять дуже серйозну мотивацію. Я хочу вам сказати, що зрозуміло для чого з'явилося це конституційне подання. Що тут тлумачити шановні!? Конституція дуже чітко визначає термін повноваження міських, селищних і сільських рад. 5 років, будь ласка, все. І закінчуємо цю комедію, навіщо знову продовжувати комедію з цією Київрадою. Я хочу сказати, що будь-яка влада, якщо вона влада, вона має два шляхи свого розвитку: або ця влада дотримується законів, дотримується демократичних стандартів, дотримується демократичних процедур, дотримується вимог всіх необхідних конституцій і проводить легітимні, чесні, демократичні й прозорі вибори, або цю владу народ виносить раніше чи пізніше виносить з влади на копнях, на вилах, на чому завгодно. Я дуже вас хочу попросити, шановні колеги, я дуже вас хочу попросити, це наше голосування – це лакмусовий папірець відносин до київських проблем і до Києва. Я дуже вас хочу просити, не дайте ще раз киянам приводу на копнях винести цю владу з приміщень Київської міської адміністрації.

Ключевые слова: Киев, Выборы, Конституция Украины.

Страницы: 1 2 3 

© Павленко & Носов 1924 Extra Web Top