О либерализации энергорынка

Этот законопроект направлен на смягчение диктата монополий в сфере поставок электроэнергии предприятиям малого бизнеса. Он направлен на устранение несправедливых притеснений потребителей электроэнергии (небольших предприятий) со стороны «облэнерго». Его принятие способствовало бы развитию экономики, росту инвестиций и увеличению количества рабочих мест.

Обсуждение законопроекта депутатами Верховной Рады Украины

На этой странице собраны выступления депутатов Верховной Рады Украины по теме обсуждения определенного закона или постановления парламента. Подробная информация о данном законе или постановлении находится здесь. Общий список выступлений народных депутатов по всем темам находится здесь.

Гелевей Олег Іванович

Олег Гелевей
ВО "Свобода"
20/11/2013 11:50

О либерализации энергорынка

Ви знаєте, у нас на ринку електроенергетики дивна ситуація. При тому, що наша електрика одна з найдешевших в світі, при тому, що ми її дешево продаємо за кордон, чомусь ми стараємося сім шкур зняти з наших підприємців. Особливо це стосується малого і середнього бізнесу, з якого хронічно хочуть вимивати обігові кошти. Дивіться, що відбувається. Кажуть заплатіть за електроенергетику наперед – немає питань. Але не просто заплатіть наперед, енергопостачальні компанії кажуть, ще зіграйте з нами в рулетку. Вгадай, скільки електроенергії ти витратиш в наступному місяці? І от якщо ти не вгадав, от тут починається саме цікаве: якщо ти недоплатив, то все що вище ти взяв – заплати в подвійному тарифі, якщо ти переплатив – це твої проблеми, що ти не вгадав ми всі гроші забираємо собі. Скільки можна знущатися над нашими підприємцями? Скільки можна їх давити? І подивіться на наглядний приклад, наші шановні олігархи з провладних партій, як тільки почали розгляд цього законопроекту, дружньо встали і пішли пити каву з красивою закускою, з пиріжками, з бутербродами.

Ключевые слова: Монополизация, Малый бизнес.

Кужель Олександра Володимирівна

Олександра Кужель
ВО "Батьківщина"
20/11/2013 11:43

О либерализации энергорынка

Чи є сьогодні монополіст в енергетиці? Чи бачить це Антимонопольний комітет? Є. Але він підписує знову продажу в одні руки всі обленерго. Чи є сьогодні розуміння державного регулювання того монополіста, який сьогодні тримає будь-якого бізнесмена? Запитайте, чому зупинилися в Запоріжжі алюмінієвий комбінат? Чому зупинилися в Україні всі феросплавні заводи? А тому що за кордон електроенергію ми продаємо дешевше, ніж поставляємо власним виробникам. Ви знаєте, ми розглядали в комітеті декілька варіантів законопроектів, яким чином можливо на суміжних ринках впливати на того монополіста. а не маємо можливості. Вишукуємо зараз, звертаємося до всіх країн, як вони це роблять. Як, наприклад, можна Обленерго позбавити ліцензії, як їх наказати за порушення тих норм, які вони повинні виконувати? А немає можливості такої. І це дає можливість безкарності. Питання, яке підняте авторами в законопроекті, торкається дуже вузького, але важливого, сьогодні моменту: він торкається підключення до бізнесу. Всі ви знаєте, і до вас зверталися бізнесмени: сьогодні, щоб підключити маленький кіоск до електроенергії, ти сплачуєш страшенні гроші, тобі вимотують всі кишки на руку, щоб погодити той ліміт. І знаєте, що роблять? Ліміт дають заздалегідь такий, що менше, ніж ви будете його використовувати, розуміючи, що ви будете йти на штрафні санкції.

Ключевые слова: Монополизация, Малый бизнес, Либерализация.

Мірошниченко Ігор Михайлович

Ігор Мірошниченко
ВО "Свобода"
20/11/2013 11:33

О либерализации энергорынка

Сьогодні підприємці-юридичні особи, які споживають електричну енергію, особливо в зимовий період часу відчувають себе ошуканими і обідраними обленерго і, якщо говорити про Київ, – Київенерго. Чому. Тому що вони зобов'язані заздалегідь, наперед, перед початком місяця замовляти певну кількість електроенергії, яку вони мають спожити. Це при тому, що в зимовий період, ви знаєте, температурні режими різні. І прогнозувати рівень споживання електроенергії практично неможливо. При цьому, замовляючи певну кількість електроенергії, вони зобов'язані повністю сплатити за цю електроенергію. За умову, якщо вони недовикористовують цю електроенергію, гроші їм не повертаються. І таким чином Київенерго чи обленерго, енергопостачальними, збагачуються 2 рази. Якщо ж раптом підприємець перевикористав електроенергію, яку замовляв, і не встиг вчасно попередити енергопостачальника, то він змушений платити подвійний тариф, що ще є одним прикладом грабунку наших підприємців. Це питання сьогодні середнього і малого бізнесу. Це питання людей, які намагаються виживати у сьогоднішніх непростих ринкових умовах і які рахують кожну копійку. І, справді, складова витрат на електроенергію для них вона є дуже суттєвою.

Ключевые слова: Монополизация, Малый бизнес, Либерализация.

© Павленко & Носов 1499 Extra Web Top